Psy z zagranicznych hodowli

Niewiele osób decydujących się na zakup konkretnej rasy psów wie, skąd dana rasa pochodzi. W Polsce można kupić psy właściwie z całego świata, więc nie ma potrzeby wyjeżdżania do zagranicznych hodowli.

Jednak są ludzie, którzy decydują się na zakup pupila z kraju macierzystego, czego przykładem są rasy niemieckie. Imiona żeńskie czy męskie można zawsze zmienić, natomiast pewność źródła jest bezcenna. Wyjazd zagranicę może wiązać się także z możliwością znalezienia odpowiedniego championa. W przypadku naszych zachodnich sąsiadów jest to dosyć łatwe do zorganizowania, gorzej w przypadku, gdy nasz wymarzony pupil to pies shih tzuCena lotów do Tybetu z pewnością wielu by odrzuciła, jednak znajdą się i tacy, którzy będą w stanie przemierzyć pół globu w celu zakupienia swojego pupila. Wyjazdy zagranicę w celu znalezienia odpowiedniego psa dotyczą w szczególności hodowców. Owszem, częściej zdarzy się wyjazd do Niemiec niż do Azji, ale niektórych poszukujących dobrych rodowodów stać na więcej. Ułatwieniem w poznawaniu hodowców z całego świata są z pewnością międzynarodowe wystawy psów. Dla tych, którzy szukają odpowiedniego reproduktora jest to świetna okazja do nabycia cennych kontaktów.
Wyjazdy zagranicę z pupilami nie łączą się jedynie z wakacjami. Udział w zagranicznych wystawach psów może pozytywnie wpłynąć na rozwój hodowli i pomóc w nabyciu cennego doświadczenia. Ze względu na łatwość podróżowania i lepszą renomę niektórych hodowli, coraz więcej osób decyduje się na zakup psów zagranicą, co widać w szczególności na internetowych forach.