Karma dla kotów i psów oraz lokum dla jeża

Jak sami wiemy z licznych publikacji oraz z programów telewizyjnych, zdrowe odżywianie to klucz do lepszego, zdrowszego życia, włączając w to zdecydowanie lepsze samopoczucie. Ludzie jednak często o tym zapominają w odniesieniu do zwierząt, którymi przyszło im się zaopiekować i chociaż nie dotyczy to wszystkich właścicieli, nadal ogromna rzesza z nich karmi psy i koty resztkami po swoich obiadach, dziwiąc się potem, że te chorują. A można przecież inaczej i wcale nie jest to wydatek, na który nie stać ludzi, którzy pracują.

Obecnie nie stanowi to najmniejszego problemu, aby w odpowiedni produkt dla zwierzęcia móc się zaopatrzyć. Nawet na wsi, gdzie nie ma sklepów z takimi produktami, wystarczy skorzystać z internetu, i wybrać jedną z ofert, przykładowo royal karma, której jest szeroko znana właścicielom czworonogów i obecna jako produkt w ofertach sprzedaży każdego, szanującego się sklepu zoologicznego, działającego przez internet i stacjonarnie. A czy można tam znaleźć karmy dla innych zwierząt? Oczywiście i nie tylko karmy, gdyż w ofertach takich sklepów znajdują się nawet tak wyszukane pozycje, jak terrarium dla jeża.
Nie chodzi jednak tutaj o nasze rodzime jeże, czyli jeża europejskiego, czyli zachodniego i jeża wschodniego. Te są pod ścisłą ochroną gatunkową i nie wolno ich więzić w domu.
W hodowlach, także tych na terenie naszego kraju, występuje afrojeż białobrzuchy, zwany jeżem pigmejskim, którego można oswajać, ale trzymać należy właśnie w terrarium, gdyż wymaga on